Haber

ABD Temsilciler Meclisi Üyeleri, Müslüman Karşıtı, Arap ve Filistin Karşıtı Nefretin Yükselişte Olduğu Uyarısında Bulundu

ABD Temsilciler Meclisi’nin üç Amerikalı Müslüman üyesi, “ülkenin siyasetinde Müslüman karşıtı, Arap karşıtı ve Filistin karşıtı nefretin arttığı” konusunda uyardı.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat üyeleri İlhan Omar, Rashida Tlaib ve Andre Carson yaptıkları açıklamada, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının ülke siyasetine etkisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyesi Ryan Zinke’nin önerdiği ve ABD’deki Filistinlilerin sınır dışı edilmesinin önünü açabilecek yasa tasarısına işaret edilen açıklamada, bunun “bağnaz Müslüman karşıtlığı, karşıtlığı” dalgasının bir parçası olduğu belirtildi. -Siyasetin etrafını saran Arap ve Filistin karşıtı nefret”.

Açıklamada, “Açık olalım, devletin tüm gücünü belirli bir etnik grubu veya milleti hedef almak ve baskı altına almak için kullanması faşizm ve saf bağnazlıktır” denildi. Terim kullanıldı.

Açıklamada, Zinke’nin “güvenlik nedeniyle” sunduğu tasarının doğrudan anayasayı ihlal ettiği belirtilerek, “yüzbinlerce Filistinli göçmenin hayatını yasa dışı bir şekilde mahvedeceği” uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, Temsilciler Meclisi ve Senato’daki bazı Cumhuriyetçi üyelerin Gazze’nin tamamen “yıkılması” ve “din savaşı” yapılması çağrıları hatırlatılarak, “Böyle tehlikeli bir söylem 6 yaşındaki Wadea’nın ölümüdür” denildi. Chicago’daki Filistin asıllı El Fayoume ise neredeyse “Yarısı saf çocuk olan 10.000’den fazla insanın öldürülmesi de dahil olmak üzere zaten pek çok cana mal oluyor.” ifadesine yer verildi.

Rashida Tlaib, 3 Kasım’da sosyal medya platformundaki paylaşımında “Biden, ya şimdi ateşkesi destekleyin ya da 2024’te bize güvenmeyin.” yazılı ifadelere yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu