Haber

Atatürk Vapuru bakıma alındı

Büyükşehir bakımına alınan Atatürk Vapuru, onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından İzmit Körfezi’nde hizmet vermeye devam edecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Deniz Ulaşım Şube Müdürlüğü bünyesinde İzmit Körfezi’nde faaliyet gösteren iki adet yolcu vapuru bulunmaktadır. Bu vapurların Büyük Ada ve Ayışığı tiplerinin yaz aylarında daha konforlu olabilmesi için Büyükşehir’in imkanları dahilinde periyodik olarak tadilat ve bakım onarımları yapılmaktadır. Bu içerikte; makine bakımları, ahşap değişimleri, gemi sac bakım onarımları ve sac boyalarının yenilenmesi. Büyükşehir’in Atatürk yolcu vapurunda bir süre önce başlayan detaylı tadilat, makine bakımları, ahşap değişimleri, gemi sac bakım onarımları devam ediyor.

 

YENİLENEN PARÇALAR

Çalışma kapsamında hava ve deniz şartlarından dolayı paslanan yolcu vapurunun ‘iskele ve sancak’ kısımlarında Atatürk yazılı çelik isim levhaları da tel zımpara ile zımparalanarak altlarına astar boya uygulandı. Astar boya bir gün kuruduktan sonra son kat boya ile Atatürk ismi yeniden boyandı ve tadilat tamamlandı. Atatürk yolcu vapurunun diğer yenileme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Atatürk yolcu vapuru Kocaeli halkına hizmet vermeye devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu