Haber

Bulgaristan’da Evlenecek Damat Adayları Edirne’den Takım Elbise Getiriyor

BulgaristanEvlenecek damat adayları Edirne dan alır. Esnaf Metin Barmanbay, “İşimiz iyi, sınır şehrinde yaşamanın güzelliğini yaşıyoruz. Kurdaki değerlenme, liradaki değer kaybı olayı biz esnaf olarak fırsata çevirdik ama üzülüyor muyum; Evet üzgünüm.”

BulgaristanVatandaşlar döviz kurlarındaki artış nedeniyle alışveriş yapmaktan vazgeçti. Edirne yaparken; Damat adayları da damatlık ve personel kıyafetleri için Edirne esnafını tercih ediyor. Bugün kentte bir mağazada alışveriş yapan Bulgar vatandaşlar, grup elbiseleri uygun fiyata ülkelerine götürdü.

“Asgari Ücret Yerinde Kalsın AMA HER ŞEY KALDI”

Esnaf Metin Barmanbay şunları söyledi:

“İşimiz güzel, hudut şehrinde yaşamaktan keyif alıyoruz. Biz esnaf olarak kur değer kazandı, liramız değer kaybetti diye olayı fırsata çevirdik. Ama ben mi üzülüyorum? Evet, üzgünüm. Herkesin bir derdi var. düğün sezonu Bulgaristan’da düğün dönemi de oradakilerin sağdıç ya da düğün alışverişi yapması içindir.Kayınpeder ya da damat gelip tam kadro iç çamaşırı hariç 4 bin liraya veriyoruz. .Geçen seneye göre yüzde 50-60 değişim var.Bu tüm maliyetlere yansıdı.Keşke minimum fiyatı yerinde tutsaydık ama her şey yerinde kaldı.Minimum fiyata zam geldi. gelecek maalesef ülkemizde her şey zamlandı 1 ay öncesinden kira artışlarımıza yansıyor işçilik maliyetlerimize de yansıyor fiyat değiştirmeyi çok seven insanlar değiliz çünkü ön alımlarımızı yapmışsak, o işler bitene kadar veya yenisi gelene kadar numaralarımızı oynamıyoruz. değiliz çok şükür.”

“BULGAR MÜŞTERİLERİMİZİN %80’İ”

Mağaza çalışanı Gülhan Ali, “Bulgarca bildiğim için bu işyerini seçtim. Onun için beni işe aldılar. Müşterilerimizin yüzde 80’i Bulgar, yüzde 20’si yerli müşterilerimiz. Fiyatlar daha uygun olduğu için Bulgarlar daha çok buradan alışveriş yapıyor. Değil.” Sadece bizde değil, diğer esnaflarda da var” dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu