Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sandık başına gitme çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yurt dışında yaşayan seçmenlere seslenerek, “Yurt dışında yaşayan değerli vatandaşlarım, sizlerin sandıkları havaya uçurduğunuz seçimin ilk turunu rekor katılımla başarıyla tamamladık.” sözlerini kullandı.

Yurt dışındaki seçmenin tüm zorluklara rağmen vatandaşlık görevlerini en güzel şekilde yerine getirdiğini, kendisine ve Cumhur İttifakı’na büyük teveccüh gösterdiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Siyasi tarihimize adını altın harflerle yazdırdın”

“Terör örgütü mensuplarının sizi yıldırma, üzerinize baskı yapma, iradenizi gasp etme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizi gururlandırdınız. siyasi tarihimize adını altın harflerle yazdırdın.”

Yurt dışındaki seçmenlere gösterdikleri bu dik, demokratik ve dirayetli duruştan dolayı gönülden teşekkür ettiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Şimdi önümüzde ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Yurt dışında ve gümrük kapılarında oy kullanma süreci yarın (20 Mayıs Cumartesi) başlıyor. Bulunduğunuz ülkelerde seçim tarihlerine uyarak demokratik hakkınızı titizlikle kullanmanızı rica ederim. Sizden bir kez daha kendinize daha güçlü bakmanızı bekliyorum.Bu imtihandan vicdanımız rahat olarak çıkacağımızı umuyorum.”

espiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu