Haber

Deprem bölgesinde görev yapan Safranbolu ekibine teşekkür belgesi takdim edildi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Karabük’ün Safranbolu Belediyesi ekiplerine teşekkür belgesi verildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, deprem bölgesine gittiğini ve oradaki faciayı yakından gördüğünü belirtti.

İlk gün bölgeye ekip gönderdiklerini anlatan Köse, “Safranbolu’dan yaklaşık 15 TIR deprem bölgesinde farklı illere ulaştı. Biz de araçlarımızı ve işçilerimizi gönderdik. Hem fenden hem de itfaiyeden 11 arkadaşımız. Departmanı arama kurtarma çalışmalarına katıldı.” söz konusu.

İtfaiye Amiri Ferhat Akgün de, afetin ilk günü Gaziantep’in Nurdağı ilçesine gittiklerini ve AFAD koordinasyonunda askerlerle iş birliği yaparak görevlerini yerine getirdiklerini ifade etti.

Çok zorlu bir süreç olduğunu vurgulayan Akgün, “Birkaç vatandaşı kurtarma şansımız oldu. Mezar açmada da yardımcı olduk. Enkazını 14-15 yaşlarında bir kız çocuğu için kazdık. Diğer arkadaşlar kızımıza ulaştı. cankurtaran ambulansı tüm yorgunluğumuzu aldı. Sevinçten bunaldık” dedi.

İtfaiyeci Mustafa Çam da enkaz altında kalan bir babanın çocuğunu aldırmak için onları davet etmesinden çok etkilendiğini ifade etti.

Köse, konuşmaların ardından bölgede görev yapan itfaiye ve fen personeline teşekkür belgesi takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu