Haber

Depremzede öğrenciler 23 Nisan için ‘Bir Başka Memleketim’ şarkısını söyledi

Mersin’in Erdemli ilçesinde belediye bünyesinde oluşturulan Çocuk ve Gençlik Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ‘Bir Başka Vatanım’ şarkısını seslendirdi.

Erdemli Belediyesi Çocuk ve Gençlik Korosu öğrencileri 23 Nisan coşkusunda bir araya geldi. 11 ili etkileyen depremin ardından ilçeye gelen depremzedeler ve Erdemli öğrencilerden oluşan koro ‘Obur Bir Memleketim’ şarkısını seslendirdi. Klibin şefliğini Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptı. Öğrenciler seslendirdikleri klibi 23 Nisan’da deprem bölgesinde arkadaşlarına sundular.

Gençlerin umudunun rengini her zaman mavi tutmayı hedeflediklerini belirten Başkan Tollu, “Erdemli gençlerini depremden etkilenen gençlerle buluşturduk. Erdemli Belediyesi Gençlik ve Çocuk Korosu ile birlikte Bu güzelliği gençlerimizle birlikte yaşamak istedim.Gençliğimizin rengi mavi.Umut mavi olsun,gökyüzü gibi,deniz gibi geleceği temsil etsin.” 11 yaşında müzik sayesinde bu yaralar çok daha hızlı iyileşiyor” dedi. Müzik sayesinde yaşadığı tüm kötü deneyimleri unuttuğunu vurgulayan Enes Kızıl, “Adıyaman’dan geldim, depremzedeyim. 23 Nisan Dünya Çocuk Günü’nü kutlamak çok heyecanlıydı. 23 Nisan, böyle bir projede yer almak için dün tüm dünya çocuklarına böyle bir ikramda bulunduk” dedi. Depremzedeler tarafından, şunları söyledi: “Deprem mağdurlarının olduğu bu orkestrada bulunmaktan büyük gurur duyuyorum. Bütün şehirlerden birçok şehirden arkadaşlarımız var. Bu çok gurur verici.”

Faziletli Belediyesi Çocuk ve Gençlik Korosu ise önümüzdeki günlerde ilk konserini vermeye hazırlanıyor.

haber-tuzluca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu