Haber

Eleşkirt Gençlik Spor Halk Oyunları Takımımız Ağrı Şampiyonu Oldu

Kulüpler arası klasik il birinciliği, Büyükler, Küçükler, Yıldızlar ve Küçükler kategorilerinde halk oyunları müsabakaları yapıldı.

Ağrı 2500 kişiye kapatıldı sporEleşkirt ilçe gençlik ve spor müdürlüğü bünyesinde öğretmenleri ile aylardır özverili bir şekilde çalışan Eleşkirt Gençlik spor kız halk oyunları grubu, salonda yapılan yarışlarda Yıldızlar kategorisinde şampiyon oldu.

Şampiyonanın ardından Eleşkirt ilçe gençlik sporları müdürüne 1.lik kupasını getiren halk oyunları takımı kurum yöneticisi Sabahattin Güzel’e desteğinden dolayı teşekkür etti.

Sporculardan Yaren Yazıcı yaptığı konuşmada, “Halk oyunları ilçede çok ilgi gören bir branş değildi. Öğretmenlerimizle birlikte çalıştık. Arkadaşlarımızla birlikte çok çalıştık ve ilçemizi gururlandırdık. Çok mutluyuz, bize güvenen herkese teşekkür ederiz.”

Halk oyunlarında Ağrı’nın gençlik şampiyonlarını makamında kabul eden Eleşkirt Gençlik ve Spor Direktörü Sabahattin Hoş, öğretmenleri ve gençleri tebrik ederek şu cümleleri kurdu: “Amacımız gençlerimize her alanda hakikat eğitimi vermek ve her alanda hakikat eğitimi vermekti. Hak ettikleri başarıya ulaşmak için çalışmak, Aldıkları her başarı bizlere büyük mutluluk ve sorumluluklar yüklemektedir. Daha ileri adımlar atabilmek, gençlerimizin başarılarını daha ileriye taşıyabilmek için Gençlerimiz bu kupa ile gösterdiler ki; destekleniyor, mesleki eğitim veriliyor, başarısız olmayacakları sınav yok. Gençlerimizin her zaman yanındayız. İnşallah hak ettiği başarıya ulaşmasını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Şampiyonların ziyareti, çeşitli ikramlar ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi. – AĞRI

haber-gumushacikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu