Ekonomi

EXPAREL ağrı için opioid azaltmada umut vaat ediyor

TAMPA, Fla. – Pacira BioSciences, Inc. (NASDAQ:PCRX), EXPAREL (bupivakain lipozom enjekte edilebilir süspansiyon) ürününün ameliyat sonrası ağrıyı ve opioid tüketimini önemli ölçüde azalttığını gösteren Faz 3 çalışmasının sonuçlarını yayınladı. FDA’nın bunyonektomi hastalarında popliteal fossada tek doz siyatik sinir bloğu olarak kullanılmasına onay vermesinin temelini oluşturan çalışma, Klinik Anestezi Dergisi’nde yayınlandı.

EXPAREL’i yaygın olarak kullanılan bir lokal anestezik olan bupivakain HCl ile karşılaştıran çalışma, EXPAREL alan hastaların 96 saat içinde ağrı skorlarında %44’lük bir azalma yaşadığını buldu. Ek olarak, bu hastalar %61 daha az opioid tüketti ve EXPAREL grubunun yaklaşık dörtte biri hiçbir kurtarma opioidine ihtiyaç duymadı.

Bulgular, ayakta tedavi prosedürleri için giderek daha önemli bir klinik hedef olan opioid olmayan ağrı yönetimi için bir seçenek sundukları için özellikle değerlidir. EXPAREL, bupivakain HCl ile karşılaştırıldığında ameliyat sonrası dört güne kadar üstün ağrı kontrolü sağladığı kanıtlanmış ilk tek dozlu üründür.

Maimonides Tıp Merkezi Ağrı ve Anesteziyolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve yayının başyazarı Dr. Gary Schwartz, EXPAREL’in opioidlere bağımlı olmadan uzun süreli ağrı yönetimi sağlamasının önemini vurgulayarak bunun özellikle birebir görüşmelerde yararlı olabileceğini belirtti. cerrahi işlemler.

Çalışma 185 denek üzerinde iki bölüm halinde gerçekleştirildi ve birincil son nokta, ameliyat sonrası 0 ile 96 saat arasında Sayısal Derecelendirme Ölçeği ağrı şiddeti skorlarının eğrisinin altındaki alandı. İkincil son noktalar, ameliyat sonrası toplam opioid tüketimini ve bu dönemde opioid kullanmayan hastaların yüzdesini içeriyordu.

Pacira BioSciences, opioid olmayan ağrı yönetimi analizleri sağlamaya odaklanır ve sempatik sinir sistemini ilgilendiren durumlara yönelik tedaviler geliştirir. EXPAREL, ticari olarak temin edilebilen üç opioid olmayan tedaviden biridir.

Bu bilgi Pacira BioSciences’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Pacira BioSciences, Inc. PCRX (NASDAQ:PCRX), EXPAREL ürünü ile opioid olmayan ağrı yönetiminde ilerleme kaydetmeye devam ederken, yatırımcılar şirketin mali sağlığını ve potansiyel büyümesini anlamak isteyebilir. InvestingPro verilerine göre Pacira’nın piyasa değeri yaklaşık 1,36 milyar $’dır ve 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki aya göre segment ortalamasıyla karşılaştırıldığında Fiyat/Kazanç (F/K) oranı 30,6’dır. Prim değerlemesini gösterir.

InvestingPro Tips, Pacira’nın yüksek hissedar getirisi elde etmesinin beklendiğini ve net gelirin bu yıl artmasının beklendiğini belirtiyor. Bu, kârlılık ve nakit getirisi açısından güçlü potansiyele sahip şirketleri arayan yatırımcılar için umut verici bir işaret olabilir. Ayrıca üç analist, şirketin gelecek performansına ilişkin iyimserliklerini yansıtarak önümüzdeki döneme ilişkin kâr varsayımlarını yukarı yönlü revize etti.

Şirketin brüt kar marjı, 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki ayda %60,54 gibi sağlıklı bir seviyede bulunuyor ve bu da şirketin kârlılığı koruma yeteneğini güçlendiriyor. Pacira’nın likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşması da dikkat çekici olup, bu durum sağlam bir likidite pozisyonuna işaret etmektedir.

Daha fazlasını öğrenmek isteyen yatırımcılar, https://www.investing.com/pro/PCRX adresinden Pacira BioSciences, Inc. ile iletişime geçebilir. için ek InvestingPro İpuçları bulabilirler. InvestingPro’da şirketin mali tablolarına ve tahminlerine daha derinlemesine bir bakış sunan toplam 9 ipucu bulunmaktadır. Ek olarak okuyucular PRONEWS24Kupon kodunu kullanarak yıllık veya altı aylık Pro ve Pro+ aboneliklerinde daha detaylı analiz ve yatırım araçlarına erişim dahil ek %10 indirimden yararlanabilirler.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu