Haber

HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan: ‘Cumhurbaşkanımızın seçiminde işçi, memur ve emeklilerin helal oyları etkili oldu’

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Cumhurbaşkanımız işçilerin, memurların, emeklilerin, her konuda zorluk yaşayan dar gelirlilerin helal oylarıyla yeniden seçildi. Bunu kimse unutmasın.” söz konusu.

Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Muradiye Salonu’nda düzenlenen Hizmet-İş Sendikası Bursa 2 Nolu Şube Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılan Arslan, yaptığı konuşmada, 2010 yılından bu yana HİZMET-İŞ’in kaldırılması için yoğun mücadele verdiklerini söyledi. belediyelerde ve kamu kurumlarında taşeronluk sistemi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine hak verdiğini ifade eden Arslan, “Cumhurbaşkanımızın üzerinde o kadar baskı vardı ki, kimin baskı yaptığını biliyorsunuz? Belediye başkanları yaptı. Neden? Belediyecilik, kamu hizmeti. Kamu hizmeti yapan işçiler alacak. hak yok ama kamu hizmeti yapacaklar. Hak gündeme gelince taşerondan hak talep edeceğiz. Bu işbirlikçi sistemi yıkmamız gerekiyordu.” söz konusu.

Mahmut Arslan, Türk milletinin cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde görev yapanların arkasında olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

‘Size bedava konut vereceğiz’ diyenlerin sözlerine inanmadılar. ‘Borç alacaksın’ diyenlerin sözlerine inandılar ve Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı seçtiler. Neden? Mazlumun, mağdurun, mazlumun hakkını vermek içindir. Tüm belediye başkanlarımızı davet ediyorum. Lütfen Cumhurbaşkanımızı doğru anlayın. Ezilenler.

Arslan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BİNTED ile ek protokol imzaladıklarını hatırlattı.

Yüksek Tahkim Kurulu’nun uyuşmazlıkların çözümünde Kamu Çerçeve Protokolü’nün esas alınacağına dair ilke kararı aldığını hatırlatan Arslan, şunları kaydetti:

“Bu karar bizi çok memnun etti. Belediyelerde imzalanmayan anlaşmalar Yüksek Hakem Kurulu’na giderse orada hangi sayıyla karşılaşacağını açıkladı ama ne yazık ki 3 ay içinde yeni tablo ortaya çıktı” Yüksek Hakem Kurulu’ndaki işçilerin bazı çabalarına ve koşullarına karşı bazı çevreler tarafından yürütülmektedir.O hakem üyeleri uyarıyorum.Lütfen buradan geri adım atmayın.Lütfen buradan geri adım atmayın.Lütfen gereğini yapın. buradan geri adım atmayın.Yine Yüksek Hakem Kurulu için gerçek bir tehlike var ve protokol devam edecek.Kanunların belediyelerde uygulanmaması ve Yüksek Hakem Kurulunda ilke kararlarının değiştirilmesi yanı sıra 52- 6772 sayılı yasanın vermesi gereken günlük ek ödeme… Bunu toplu iş sözleşmesi masalarında müzakere ediyor olmamıza rağmen, bir yasa değişikliği ihtiyacı da önümüzde duran dezavantajlardan biri.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu