Haber

Hamas, kara operasyonuna hazırlanan İsrail’e gözdağı veriyor: Bu benzeri görülmemiş bir yenilgi olur

20 gündür bombalanan Gazze’de abluka nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İsrail tanklarını Gazze sınırına gönderip kara operasyonu planlarını yaparken; Hamas lider yardımcısı Salih el Aruri, İsrail’in Gazze Şeridi’ne kara saldırısı başlatması halinde “eşi görülmemiş bir yenilgiye” uğrayacağını söyledi.

İSRAİL OPERASYONA HAZIRLANIYOR

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’yi bombalaması dünyanın dikkatini bu bölgeye çekti. İsrail, abluka altına aldığı Gazze’de sivilleri katlederken bir yandan da kara operasyonu başlatacağı söyleniyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Gazze’de Hamas’a karşı gecikmiş bir kara saldırısının yakın olduğunu söyledi. “Kara saldırısına hazırlanıyoruz. Ne zaman, nasıl, kaç tane olduğunu belirtmeyeceğim. Ayrıca kamuoyunun çoğunun bilmediği çeşitli konuları da detaylandırmayacağım. Olması gereken de budur. Korunmanın yolu budur.” Askerlerimizin canı yanıyor” dedi.

HAMAS’TAN İHALE

Hamas bu açıklamaya yanıt vermekte gecikmedi. Hamas Lider Yardımcısı Salih el Aruri, Hizbullah’ın el-Manar TV’sine verdiği röportajda, “Düşman karadan girerse halkımız için yeni ve şanlı bir sayfa açılacak ve bu, işgalciler için eşi benzeri görülmemiş bir yenilgi olacaktır” dedi. çatışmanın tarihi.”

CAN KAYBI CİDDİ

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırmaya başladı. Gazze’den düzenlenen saldırılarda 308’i asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 5.132 İsraillinin yaralandığı bildirildi. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği baskınlarda 2 bin 704’ü çocuk, 1584’ü kadın ve 364’ü yaşlı olmak üzere 6 bin 546 kişinin öldüğünü, 17 bin 439 kişinin de yaralandığını duyurdu. İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 100’den fazla Filistinlinin öldüğü belirtildi. Çatışma bölgelerinde çoğunluğu İsrail bombardımanı nedeniyle 25 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 43 Hizbullah üyesi, 6 İslami Cihat Hareketi üyesi, 3 Hamas üyesi, 2 Hizbullah merkezli Sünni Direniş Tugayı üyesi öldü, 4 kişi hayatını kaybetti. İçlerinden biri gazeteci olan siviller. hayatını kaybetti. Lübnan’ın düzenlediği baskınlarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti.

erdemli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu