Haber

İstanbul’da ‘muhteşem cuma” izdihamı – 2

İSTANBUL’da bir çok alışveriş mağazasında “Muhteşem Cuma”  indirimleri nedeniyle izdiham yaşandı.

İstanbul’daki birçok AVM’nin önünde sabah erken saatlerden itibaren kalabalık oluştu. AVM kapılarının saat 10.00’da açılması ile birlikte indirimli oldukları belirtilen eserlerin satıldığı mağazalara koşarak giden büyük kısmı bayan ve genç kız, askı ve reyonlardaki eserleri adeta kapıştı. Bayrampaşa bulunan bir AVM’deki magaza da yüzde 40’ı aşan indirim yapınca çok sayıda kişinin akınına uğradı.

Beğendikleri eserleri stantlarda bulabilmek için kalabalık ve vakitle yarışanlar, metreler boyunca uzanan kasa kuyruğuna da aldırış etmedi.

“SANKİ BEDAVA VERİLİYOR İÇERİYE GİREMEDİM”İndirimden habersiz geldiğini belirten bir bayan, ” İndirim var da öyle çok da büyük bir indirim göremedim. Sanki bedava veriliyor. Şaşırdım, içeriye giremedim. Haberim de yoktu bu indirimlerden, şaşırdım” dedi.

“SIRAYI MECBUR BEKLİYORUM YAPACAK BİR ŞEY YOK “Alışveriş yapmak için indirimleri takip ettiğini belirten bir kişi ise “İndirim aslında olması gereken, indirimleri takip etmek zorunda kalıyoruz, insanları bu hale getiren sistem. Sırayı bekliyorum, mecbur sıra bitecek. 20 dakikadır bekliyorum, bir 20 dakika daha beklerim, yapacak bir şey yok” biçiminde konuştu. Kalabalıktan ötürü stantlardaki eserler yerlere saçıldı, yoğunlukla çaba etmeye çalışan mağaza çalışanlarının ise sıkıntı anlar yaşadığı görüldü.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu