Haber

İSTANBUL’DAN 212 GÖNÜLLÜ EK YHT SERGİSİYLE DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTI

İSTANBUL’dan deprem bölgesine gitmek isteyen 212 gönüllü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı TCDD Ulaştırma Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği ek YHT seferi ile deprem bölgesine hareket etti.

İstanbul’dan deprem bölgesine gidecek 212 gönüllünün ulaşımını sağlamak amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı TCDD Ulaştırma Genel Müdürlüğü, ek bir Yüksek Hızlı Tren seferi oluşturdu. Sarsıntı alanına gitmek üzere gönüllüleri taşıyan YHT, Söğütlüçeşme’den hareket etti. Pendik istasyonunda toplanan gönüllüler 3 grup halinde trene bindi. Arama kurtarma ve ilk yardım eğitimi alan gönüllülerin sağlık çalışanları, operatörler, şoförler ve mühendislerle birlikte Hatay’daki deprem bölgesine gidecekleri öğrenildi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Çağatay Yaşar, “Akademik ve öğrencilerden oluşan 12 hafif arama kurtarma eğitimi almış personel ve 12 sağlık personeli ile afet bölgesine doğru ilerliyoruz. Şişli koordinasyonunda ilerliyoruz.” Kaymakamlık Hatay bölgesine doğru yola çıktığımız bilgisini aldık.” Afet bölgesine gönüllü giden sağlık çalışanı Hatice Tarakçı, “Orada açlıktan ölmeyi bile göze alıyoruz. Çok üzgünüz. Çalışmıyordum, küçük çocuğum vardı, ayrıldım, gidiyorum.” dedi.

Image dump—- — — – —– —- Pendik istasyonunda bekleyen gönüllüler-Gönüllülerle cevap-Treni bekleyen gönüllüler-Trende insanlar-Gönüllülerle söyleşi tren

-Genel ve detay

– İstanbulyatagan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu