Haber

İyilik Meleği: Brezilya’nın Yeni Yıldızı Richarlison’u Yakından Tanıyınca Çok Daha Fazla Seveceksiniz!

Dünya Kupası’na Sırbistan galibiyetiyle hızlı bir başlangıç yapan Brezilya’da herkes Richarlison’u konuşuyor. Neymar’ın Vinicius Junior’un olduğu takımda adından söz ettirmek için 2 gol atmayı başardı Richarlison. 25 yaşında Tottenham forması giyen Richarlison ülkesi Brezilya’da çok sevilen bir isim.

Brezilya’nın yeni yıldızı Richarlison’u yakından tanıyalım!

Sırbistan karşısında attığı 2 golle Dünya Kupası’na hızlı bir başlangıç yapan Richarlison’un performansı hepimizi büyüledi.

Dünya Kupası’nda attığı 2. gol ayakta alkışlandı. 25 yaşındaki yıldız Richarlison saha içerisinde bizleri büyülerken saha dışında da oldukça sevilen bir isim.

Covid salgını döneminde Brezilya en büyük kayıpları veren ülke oldu. O sıralarda Brezilya’da aşı aykırılığı inanılmaz bir düzeydeydi ve başkanlık seviyesinde kovid ciddiye alınmıyordu.

Richarlison ülkesinin beşerlerine aşı olmaları için davetler yaptı ve hatta yalvardı. Koronavirüs salgınında sık sık aşı olmaları için halkına ricada bulduğu açıklamalar yaptı.

Richarlison’un farkındalığı çok küçük yaşlarda başlamıştı aslında. 10 yaşında anne ve babası ayrılmış ve futbolcu olmak için 15 yaşındayken menajerinin evinde kalmaya başlamıştı. Menajerinin eşi ona kendi oğlu gibi bakıyordu.

Menajerinin eşi Geovanna’yı çok seviyordu. Ona ikinci annem diyordu. Geovanna kansere yakalandı ve Richarlison için kuvvetli bir süreç başladı. Neyse ki Geovanne kanseri atlatmayı başardı.

2017 yılında İngiltere’ye transfer olunca maaşının %10’luk kısmını kanser hastalarının tedavisine ayırdı Richarlison ve bir bakımevi kurdu.

Richarlison gücü yettiği kadar insanlara yardım eden bir uygunluk elçisi. Brezilya’da polis şiddetine ses yükselten futbolculardan birisi de tekrar kendisi.

Saha içerisinde yeteneğiyle büyüleyen Richarlison, saha dışında da insanlığıyla hayranlığımızı kazandı. Bundan sonra seni daha dikkatle takip edeceğiz Richarlison!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu