Ekonomi

JPMorgan, Bruker’ı nötrden aşırı kiloluya yükseltti

Salı günü JPMorgan, NASDAQ:BRKR listesinde yer alan Bruker Corporation’a ilişkin görünümünde önemli bir düzenleme yaparak hisse senedini Nötr’den Fazla Ağırlıklı’ya yükseltti ve fiyat hedefini önceki 60 $’dan önemli bir artışla 90 $’a yükseltti. Bu revizyon, Bruker’in güçlü bir dördüncü çeyrek performansı açıklamasının ve beklentileri aşan umut verici 2024 tahminini başlatmasının ardından geldi.

Bruker sadece dördüncü çeyrekte büyük bir başarı elde etmekle kalmadı, aynı zamanda başlangıçta 2026 için belirlediği uzun vadeli plan (LRP) hedeflerini de 2025’e hızlandırdı. Bu değişiklik, GAAP dışı hisse başına kazanç oranının 2025 yılında %30’un üzerinde beklendiğini gösteriyor. Şirketin başarısı, Bruker’in NMR ve timsTOF ürün portföyünden faydalanmak için özellikle iyi bir konuma sahip olduğu proteomik ve diğer ‘omik araştırmalarındaki sürekli eğilimler tarafından körüklenen çeşitli bölge ve pazarlardaki güçlü talebe atfedilmektedir.

Şirketin uzun vadeli büyüme sürdürülebilirliğine olan güveni, Çin de dahil olmak üzere dördüncü çeyrekte 1,0’ın biraz üzerinde gerçekleşen hesap-fatura oranıyla daha da destekleniyor. Çin’in sipariş-fatura oranı 1,0’ın altında olmasına rağmen, siparişlerde çeyrekten çeyreğe gözle görülür bir artış yaşandı. Bruker, tahminlerin 2024’ün ilk yarısında gerçekleşmesi beklenen ELItech ve Chemspeed satın almalarını içermemesi nedeniyle LRP hedeflerindeki ilerlemenin organik büyümeden kaynaklandığını vurguladı.

Bruker ayrıca, son satın almaların marjları aralıklı olarak etkilemesine rağmen, 2024 yılında organik olarak düzeltilmiş faaliyet marjı artışının 50 baz puanlık bir artışın beklendiğini belirtti. Şirket, nihai ödemelerin 2025’te gerçekleşmesiyle 2026 için %20’nin üzerindeki hedefine ulaşma konusunda iyimser.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu