Haber

Kanalizasyon çalışması sırasında işçi ve esnaf arasında kavga

GAZİOSMANPAŞA’da kanalizasyonda çalışan işçilerle mahalle sakinleri arasında gürültü nedeniyle çıkan tartışmada işçiler esnaf Turgay Bayraktar’ı darp etti. Bayraktar’da ise iş yerinden aldığı beysbol sopasıyla işçilere saldırdı. O anlar güvenlik kamerası ile kaydedildi.

Olay, 24 Mayıs Çarşamba günü saat 00.30 sıralarında Şemsipaşa Mahallesi’nde meydana geldi. İddialara göre İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (İSKİ) bağlı işçiler sokakta çalışırken gürültü nedeniyle mahallelilerle tartışma çıktı. Tartışma sırasında sokakta esnaflık yapan Turgut Bayraktar tartışmanın büyümesin diye araya girdi. Bir süre sonra iş yerini kapatan Turgay Bayraktar ile personel arasında yeniden tartışma çıktı. Tartışma sırasında işçilerden biri Bayraktar’ı yumrukladı. Bir süre olay yerinden ayrıldıktan sonra geri dönen Bayraktar, iş yerinden beysbol sopasını alarak çalışanlara saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Çevredekilerin ortaya çıkmasıyla kavga sona ererken, kavgaya karışanlar dinlenilmek üzere polis merkezine götürüldü.

Esnaf Turgay Bayraktar, “Dükkânı kapattıktan sonra arkadaşlar tartışıyordu. Tartışmayı ayırdık. Yaklaşık 1 saat sonra dükkânı kapattım. Dükkanı kapattıktan sonra belediye çalışanları beni attı. Kazma ile bekliyorlardı. tekrar dükkânı açtım içeriden beysbol sopamı aldım çünkü 7 kişi bana saldıracaktı öleceğimi tahmin etmiştim kafama kürekle vurunca 7 kişinin arasına daldım Beysbol sopasıyla. Olayın sebebi gece saat 02.00 sıralarında kazı yaptıklarıydı. “İşe gidecekleri için isyan ettiler. Şefleri de gelmedi. Kavga çıkmasın diye olayı ayırmaya gittim. Kavga bittikten sonra bir kişi dükkanımın fotoğrafını çekip ‘Sizinle görüşeceğiz’ dedi. “Çıkana kadar karakoldaydım, onlar hala içerideydi” dedi.

– İstanbulihsaniyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu