Haber

Kızının elini bırakmayan Mesut Hançer: Prensesimi kurtarmak için ellerimle kazmaya çalıştım

Merkezi Maraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Maraş’ta enkaz altında kalan Mesut Hançer’in 15 yaşındaki kızının elinden tuttuğu fotoğrafı gündem oldu.

Alman Bild gazetesi, AFP foto muhabiri Adem Altan’ın fotoğrafladığı 15 yaşındaki çocuğun cenazesine katıldı.

18 bin 342 kişinin hayatını kaybettiği, 74 bin 242 kişinin yaralandığı depremde kızı Irmak’ın yanından bir saniye bile ayrılmayan 49 yaşındaki Mesut Hançer, Kapıçam Mezarlığı’nda Bild gazetesine konuştu.

380 numaralı mezarlık önünde Bild’e konuşan Hançer, “Yer sallandığında fırında çalışıyordum. Hemen eşimi aradım, iki kızımın ve oğlumun iyi olduğunu söyledi. Ama o gece en küçük kızım büyükannesinin yanında kaldı. Irmak’ın kuzenleri gelip yanlarında olmak istemişti.”
Kızını aradığını ancak cevap alamadığını belirten kederli baba, “Çok dua ettim ama maalesef kaybettik” dedi. Dagger, “Prensesimi kurtarmak için çıplak ellerimle kazmaya çalıştım ama sonunda onu çıkaramadım” dedi.

Foto muhabiri Altan, fotoğrafı çektiği an hakkında, “Orada oturuyordu. Çevresindeki diğer insanlar yakınlarını kurtarmaya çalışıyorlardı. Fotoğraf çekmek için öne doğru yürüyordum. Biraz para verince neden oturduğuna baktım.” Dikkat, elini tutan birini gördüm, birkaç fotoğraf çektim, sonra beni aradı: ‘Al, al çocuğumun elini. ‘Fotoğraf çek’ dedi. (HABER MERKEZİ)

senirkentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu