Haber

Orta Asya pazarının yönetimine Mobil Oil Türk imzası!

KKTC’de düzenlenen basın toplantısında madeni yağ pazarı ve Mobil Oil Türk ile ilgili değerlendirmelerede bulunan Mobil Oil Türk A.Ş Genel Müdürü Münci Bilgiç, Orta Asya pazarının yönetimini de üstlendiklerini açıkladı.

Madeni yağ sektöründeki son gelişmeleri ve pazarla ilgili değerlendirmeleri paylaşmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen basın buluşmasında Taşınabilir Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç değerli açıklamalarda bulundu.

Türkiye madeni yağ bölümünün 2021 yılında güçlü bir büyüme gösterdiğine dikkat çeken Bilgiç 2022 yılında da büyüme trendinin devam ettiğine ve yılın birinci yarısında bölümün geçtiğimiz yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 10 büyüme gösterdiğini belirterek şunları söyledi; “Biz de Taşınabilir Türkiye olarak pazarın büyümesiyle gerçek orantılı olarak satışlarımızı arttırdık. Otomotiv bölümünde bilhassa satış sonrası dediğimiz garanti dışı araçlar pazarında önemli bir hareketlilik oluştu. Yeni araç tedarikinde çip külfeti ve Türkiye için tahsis edilen araç sayısının azalmasına bağlı meseleler oluşunca tüketicinin elindeki araca düzgün bakma motivasyonu ister istemez satış sonrası pazarını da hareketlendirdi. Endüstriyel alanda ise Türkiye’nin son 24 aydır aralıksız pozitif olarak artan endüstriyel talebi pazarın yüzde 10 büyümesinde etkili oldu diyebiliriz. Mobil Oil Türk AŞ olarak biz de yüzde 10’lar civarında, pazarla birebir formda büyümüş durumdayız. Satışlarımızdaki artış devam ediyor. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu