Haber

Şaban Vatan’dan Müge Anlı’ya Tepkisi: ‘Cinayet Sicillerini Gizleyerek Suç İşlemiştir’

Yerel mahkemenin ardından temyiz, Müge Anlı’nın Şaban Vatan’a açtığı davayı da reddetti.

‘Müge Anlı suç işledi’

Rabia Naz Vatan, 13 Nisan 2018’de 11 yaşında evinin önünde yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Baba Şaban Vatan, kızının otomobil çarpması sonucu hayatını kaybettiğini, AK Parti Eynesil belediye başkanının yeğeninin kullandığı otomobilin kızına çarptığını iddia etti. Şaban Vatan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomik İşler Başkanı Nurettin Canikli’nin devreye girerek kazanın üstünü örttüğünü iddia etti. Rabia Naz’ın da aralarında bulunduğu şüpheli çocukların ölümleriyle ilgili Meclis’te komisyon kuruldu. Ancak savcılık, şüpheliler hakkında Rabia Naz belgeleri hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Müge Anlı, 2021 yılında Şaban Vatan’a 1 TL’lik manevi tazminat davası açtı. Temyize gelen dava reddedildi. Cumhuriyet gazetesinden Şevval Aydoğan’a konuşan Şaban Vatan, şunları söyledi: ‘Müge Anlı cinayetle ilgili savcılığa vermesi gereken kayıtları sakladı, hata yaptı’söz konusu.

‘Kanıtı olduğu halde savcılıktan saklıyor’

vatan dedi ki:

“Dava ilk görüldüğünde esasen reddedildi ve avukatları temyize gitti. Şimdi ret kararı temyizden geldi. Açılan 1 liralık tazminat davası bir aşağılama eylemidir. Emeli ise beni haksız duruma sokacak ve hakkımda dava açacaktı. Elinde delil olduğu halde savcılıktan saklamasına rağmen hakkında soruşturma başlatılmadı. Bu ülkede adaletin yerinin hissedilmesi için kızımın evraklarındaki tüm detayların yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor.”

“Programdaki Adli Tıp Uzmanının Rabia Naz’a araba çarptığını belirlediğini ve konuyu araştıracaklarını söylediler.”Şaban Vatan, ” Davada adı geçen şüphelilerden biriyle görüştüler. Sonra beni aradılar ve şahsın cinayete karıştığını itiraf ettiğini söylediler. Onlar programa giderken ekip telefonla koşarak geri döndü. Olayın intihar olduğunu söyleyerek yayınlamadılar.”ifadelerini kullandı.

‘Soylu’nun da güvenlik görüntüleri var, süreci takip edeceğim’

Vatan son olarak şunları ekledi:

“Müge Anlı cinayetle ilgili savcılığa teslim etmesi gereken kayıtları sakladı, suç işledi. Aldığı talimatla elindeki bilgileri yalanlayarak Naz’a iftira atarak intihar ettiğini iddia etti. Ayrıca dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da elinde güvenlik görüntüleri var. Süreci takip edeceğim.”

Rabia Naz davasında 16 Temmuz 2020’de verilen takipsizlik kararının ardından ailenin 16 Eylül 2020’de Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yaptığı başvuru halen sonuçlanmadı.

Geçtiğimiz Nisan ayında Onedio’ya konuşan Şaban Vatan, ‘ ‘O vicdansız bir kadın. Aynı zamanda bir kız annesidir. Bu suçu kasten işledi. Asla affedilecek bir şey yoktur. O da en az o katiller kadar suçlu. Çünkü cinayetin itirafı olan görüşme kaseti onda. Şartlar ne olursa olsun kimse ‘ben böyle yapmak zorundaydım’ gibi bir açıklama yapamaz. Müge Anlı suça ortak oldudedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu