Haber

SERDES ile işlemler online yapılacak

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi dijital alanda yaptığı yeni bir çalışmayı vatandaşların hizmetine sundu. Yeni uygulama SERDES (Sakarya Entegre Ehliyet ve Muayene Sistemi) ile ticari araç sahipleri işlemlerini online olarak gerçekleştirebilecek.

S, M, T ve J ticari plaka sahiplerinin yararlanabileceği uygulama ile çalışma ruhsatı işlemleri, dönem borcu ödeme, araç değiştirme, çekici belgeleri, yol izin belgesi başvuruları, faz işlemleri ve toplu taşıma sürücü kartı başvuruları online olarak yapılabilecek. yeni sistem aracılığıyla.

Etkin bir teknolojik altyapı kullanılarak hayata geçirilen yeni sistem ile ticari araç sahipleri, araç bilgileri gibi değerli detayları sistem üzerinden görebilecek. Devreye alınan sistem ile araç sahipleri tüm işlemlerini kendi konfor ortamlarından gerçekleştirebilecekleri için evraklar sistem üzerinden görüntülenebilir ve indirilebilir olacaktır. Yetkili birim tarafından onaylanan başvurulara daha hızlı yanıt verilmesini sağlayan sistem, telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden basit bir şekilde kullanılabiliyor.

Kullanıcılara detaylı bilgi ve kullanıcı eğitim görselleri de sunan uygulamaya serdes.sakarya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Yeni sistemle birlikte ticari araç sahipleri, tüm tarihi belgeleri sistem üzerinden görüntüleyebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu