Haber

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan Kerem Kınık yorumu: Kızılay’a sahip çıkmalıyız

Kahramanmaraş merkezli sarsıntının 4. gününde Kızılay’ın deposundaki çadırları ünlü şarkıcı Haluk Levent’in kurduğu Ahbap Derneği ve Türk Eczacıları Derneği’ne sattığı ortaya çıktı.

TARTIŞMALARDAN SONRA KAN BAĞIŞI DA AZALDI

Kızılay tartışmaların odağına gelince kan bağışları da azaldı. Kan stokunun minimum seviyenin altına düştüğünü açıklayan Kızılay, bağış çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kızılay’ın çadır satmasını yanlış bulduğunu söyledi. Konuyla ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan geldi. Oktay, “Çadır vs satışlarına da üzüldük.

“SATMAK BENİ RAHATLIYOR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Kızılay Genel Başkanı’nın istifasıyla ilgili de konuştu. Şentop, “Kızılay, insani yardım konusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri. En zor zamanlarımızda akla geliyor. Kızılay’ın satış kelimesiyle birleştirilmesi canımı sıkıyor. Kurumların itibarı bilinenin çok ötesinde. kişilerin düşünceleri ve değerlendirmeleri. Kızılay bizim gözbebeğimiz, onu korumamız lazım. Kendisine atananları da kapsamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Şentop, Ersoy’un “İtibarına zarar veriyorsa orada durmasın, doğru mu anlıyorum?” sorusuna “Evet, doğru anladınız” yanıtını verdi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu