Haber

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 25 milyon euroya ihtiyaç duyduğu iddialarını yalanladı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Parıltı Çebi, yeni yönetimin acilen 25 milyon Euro’ya ihtiyacı olduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Siyah-Beyazlılar’ın internet sitesinde Başkan Çebi imzasıyla paylaşılan mesajda, “Beşiktaş’ta göreve gelecek yeni yönetimin acilen 25 milyon Euro’ya ihtiyacı olduğu yönünde yazılı basında ve sosyal medyada çıkan haberlere göre; aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.

Beşiktaş’ın yaklaşan Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ve Olağanüstü Seçim Genel Kurulu Toplantısı öncesinde camiamızı karıştırmayı ve tam bir bilgi kirliliği yaratmayı amaçlayan haberleri üzüntü ve şaşkınlıkla takip ediyorum.

Öncelikle mevcut mali tablonun, Beşiktaş’ın ilk başkanı olduğum 21 Ekim 2019 tarihli mali portreye benzetilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Gerçek resim farklıdır. Bugün göreve geldiğim günden farklı olarak hiçbir oyuncumuza, teknik ekip çalışanımıza, çalışanımıza veya herhangi bir kulübe transfer nedeniyle ödenmemiş borcumuz bulunmamaktadır. Hatta talepleri doğrultusunda avans bile ödediğimiz futbolcular ve işçiler var. Göreve geldiğim gün UEFA borçsuz yazı alma zorunluluğu ya da aylardır maaş alamayan çalışanlarımızın sorunlarının çözülmesi zorunluluğu önümüze çığ gibi çıkmıştı. Bugün bu noktada yeni yönetime ne kadar nakit aktarabileceğimizi hesaplıyoruz.

Algılama çabalarının geldiği nokta örnek niteliğindedir. Bir diğer örnek ise pandeminin ortasında kaçan bir futbolcuya 8 milyon Euro ödemek zorunda kaldığımız iddiası. Bu hayali 8 milyon Euro, bir futbolcunun talebinin bile çok ötesinde! Nitekim konuyla ilgili yargılama süreci halen devam ediyor ve camiamızın da yargılama sürecini takip etmesini rica ediyorum.

Özetle, art niyetle yapılan bu haberlerin kamuoyunda bilgi kirliliği oluşturduğunu ve toplumumuza zarar verebileceğini düşünüyor, camiamızdan ve kamuoyundan bu haberlere kötü niyetle itibar edilmemesini rica ediyorum.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu